Su İzolasyonu

su

su


Su İzolasyonu Nedir?

Yapılar henüz inşaat halindeyken dahi, inşaatı yapan kişilerin bile en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de su izolasyonudur. Çünkü su izolasyonu, yapının çok daha uzun bir süre dayanıklı kalması için önemli faktörlerden birisidir. Su izolasyonunun yapılmamış olduğu yapılar, çok daha hızlı bir şekilde dayanıklılığını kaybeder ve zamanla çökme, sızdırma, küf, rutubet gibi sorunlara yol açar. Su izolasyonu yaptırmak yapının ömrünü neredeyse iki kat arttıracağı için mutlaka yapılması gereken bir izolasyon türüdür.

Su İzolasyonu Hangi Malzemeler İle Yapılır?

Su izolasyonu yapılacağı zaman kaliteli malzemelerin kullanılması oldukça önemlidir. Kalitesiz malzemeler ile yapılan su izolasyonu, hiç yapılmamış gibi etkisiz kalacak ve sizleri daha fazla masrafa sokacaktır. İzolasyonun çok daha iyi sonuç vermesi ve yapıyı çok daha uzun süreli koruması için, kaliteli malzeme seçmeye özen göstermelisiniz.

Püskürtme Yöntemi İle Su İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Bu yöntem ile su izolasyonu yapılan olan alanda polimer polyurea ve poliüretan bazlı yeni teknoloji ürünler kullanılmaktadır. Püskürtme için kullanılmakta olan Sprey Polyurea ürünler, çok kaliteli ve muazzam bir esnekliğe sahip olduğu için daha kalıcı olmaktadır.

Sürme Yöntemi İle Su İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Bu yöntem ile su izolasyonu yapılacak olan alanda akrilik bazlı, poliüretan ve lateks ürünler tercih edilmektedir. Bu malzemelerin sıvı olmasından dolayı uygulanan yönteme sürme yöntemi denilmektedir. İlk olarak bu malzemeler uygulanır ve katlar arasında bir kaplama oluşturulur. Daha sonrasında hava ile kurutulur.

Su izolasyonu yapılacağı zaman poliüretan bazlı ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü poliüretan olan ürünler çok daha dayanıklı ve kalitelidir.

Blog

su izolasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir