İzolasyon Hizmetleri

indir

indir


İzolasyon Hizmetleri Nedir?

Yapıların çok daha dayanıklı hale gelmesi için yapılan işlemlere izolasyon ve ya yalıtım denilmektedir. Yapılara izolasyon yapılması oldukça önemlidir. İzolasyon yapılmış olan yapılar çok daha uzun süre ve dayanıklı bir şekilde formunu korumaktadır. İzolasyon yapılmayan yapılarda ise bir çok sorun ortaya çıkmaktadır.

İzolasyon Hizmetleri Nelerdir?

İzolasyon hizmetlerinin arasında, su izolasyonu, ısı izolasyonu, çatı izolasyonu ve ses izolasyonu yer almaktadır. Her bir yapının bu izolasyonlara sahip olması oldukça önemlidir. Yaşayacağınız yeri tercih edeceğiniz zaman, yapının hangi izolasyonlara sahip olduğunu öğrenmeniz yaşam kaliteniz açısından önem taşıyacaktır.

İzolasyon Hizmetleri Nerelere Yapılmalıdır?

İzolasyon hizmetleri, müstakil ev, apartman, iş yeri ve benzeri her türlü yapıya yapılması gereklidir. İçerisinde herhangi bir yaşam alanı olmayan yapılarda (Ambar, Depo Vb.) dahi yapılması önerilir.

İzolasyonu Olmayan Yapılarda Neler Meydana Gelmektedir?

Su izolasyonunun yapılmadığı yapılarda, çökme, sızıntı, küflenme, rutubet gibi sorunlar oluşmaktadır. Küflenme ve rutubet yapıya verdiği hasar kadar, yapı içerisinde yer alan kişilere de zarar vermektedir.

Isı izolasyonunun yapılmadığı yapılarda ise, ısı kaybı oldukça fazla olduğu için ısıma masraflarınızı arttıracak ve yapı içerisi yeteri kadar iyi ısısını koruyamayacaktır. Yapı, kış aylarını çok daha soğuk ve yaz aylarını da çok daha sıcak bir şekilde geçirecektir.

Ses izolasyonunun yapılmadığı yapılarda ise, halk dilinde yer alan “duvarlar kağıt gibi” durumu meydana gelecektir ve yapı içerisinde gerçekleştirilen konuşmalar diğer odalara veya dairelere gidecektir.

Çatı izolasyonunun yapılmadığı yapılarda ise, ısı kaybı, su sızıntısı gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Çatı izolasyonu aslında ısı izolasyonu ve su izolasyonu ile birlikte yapılan bir izolasyon türüdür.

Blog

İzolasyon Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir