Çatı Yalıtım Hizmetleri

cati-ve-teras-yalitimi

cati-ve-teras-yalitimi


Çatı Yalıtım Hizmetleri Nedir?

Çatı yalıtım hizmetleri arasında üç farklı yalıtım olduğunu söyleyebiliriz. Bu yalıtımlar, su yalıtımı, ısı yalıtımı ve ses yalıtımıdır.

Su yalıtımı, çökme ve su sızıntısı gibi sorunların oluşmaması için yapılması gereken bir yalıtım türüdür.

Isı yalıtımı, yapı içerisinde tüketilen enerji miktarını azaltmak ve ısınma maliyetini azaltmak için yapılan bir yalıtım türüdür.

Ses yalıtımı, yapı içerisinde gerçekleşen konuşmaların ve tam tersi olarak yapı dışında gerçekleşen çevre gürültüsünü en aza indirmek için yapılan bir yalıtım türüdür.

Çatı Yalıtım Hizmetleri Neden Gereklidir?

Çatının ve daha da önemlisi binanın, çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olması için bu yalıtımların yapılması oldukça önemlidir.

Çatı Yalıtımı Hizmetleri Yapılmazsa Ne Olur?

Çatı yalıtım hizmetleri yapılmamış olan binalar zaman içerisinde birçok sorunla ve masrafla karşı karşıya gelmektedir. Kâr, yağmur ve şiddetli rüzgâr gibi doğal durumlara maruz kalan çatı, zaman içerisinde deformasyona uğrar ve bir süre sonra çökme ve sızıntı gösterir. Çökmeyi, sızıntıyı ve bunların doğrultusunda oluşacak olan küf ve rutubeti önlemek için, çatı yalıtım hizmetlerinin yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Çatı Yalıtımı İçin Kullanılması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Bitüm içerikli ondüline olarak adlandırılan levhalar, kiremit altında kullanılan su yalıtım membranları, boyalı galvaniz, boyalı alüminyum,PVC/TPO olarak adlandırılan termoplastik içerikli membranlar, trapez olarak adlandırılan levhalar, ısı yalıtım sandviç panelleri, tek ve çift olacak şekilde kullanılan kompenant sürme su yalıtım malzemeleri, çatı kaplama altı zemin OSB levhaları çatı yalıtım hizmetlerinde kullanılan malzemelerdendir.

Çatı yalıtım hizmetleri yapılacağı zaman kaliteli malzemelerin tercih edilmesi de yalıtımın önemi kadar büyüktür. Kalitesiz malzemeler ile yapılan çatı yalıtımı, çok daha kısa bir süre içerisinde etkisini yitirecek ve hiç yalıtım yapmamışsınız gibi dayanıksız kalacaktır.

Blog

Çatı Yalıtım Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir