Çatı Kaplama Hizmetleri

ısı-izolaysonu

ısı-izolaysonu


Çatı Kaplama Hizmetleri Nedir?

Çatı kaplama hizmetleri, metal veya ahşap çatı iskeletleri üzerine çeşitli malzemeler olacak şekilde kullanılarak yapılan bir kaplama işlemidir. Çatı kaplama uygulaması çatı iskeletinin, su izolasyonu ve ısı izolasyonu yapıldıktan sonraki sürecinde çatı üzerine çatı levhaları kullanılarak kaplanması işlemine denilmektedir.

Çatı Kaplaması Nasıl Yapılır?

Çatı kaplama hizmetlerine başlamadan önce, kaplama yapılacak olan çatının planlaması detaylı bir şekilde çizilir. Daha sonrasında ise çatı iskeleti inşa edilir. Çatı iskeleti, çatı kaplama hizmetlerinde kullanılacak olan malzemeleri taşıyabilecek şekilde oluşturulmalıdır. Çatı iskeleti tamamen oluşturulduktan sonra, çatının su izolasyonu ve ısı izolasyonu yapılır. İzolasyon işlemlerinden sonra, çatı örtüsü olarak bilinen malzeme çatı üzerine örtülür.

Çatı Kaplama Hizmetlerinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Çatı kaplama işlemleri, çatı kaplama levhaları olarak adlandırılan malzemeler ile yapılmaktadır. Bu malzemelerin piyasa içerisinde birçok çeşidi bulunmaktadır. Çatı kaplama levhaları, alüminyum levha, PVC levha, sac levha, bakır levha ve çinko levha olarak sınıflandırılırlar.

Herkesin bütçesine göre çatı kaplama levhaları bulunmaktadır fakat çatı kaplama işlemi yapılacağı zaman kaliteli malzemeleri tercih etmek en doğrusu olacaktır. Çatı üzerinde yer alacak olan levhaların güvenlik riski bulunduğundan dolayı kalitesiz malzemeler tercih etmekten kaçının. PVC levhalar, en ucuz levhalar olarak yer alır ve PVC malzemeler yangın durumlarında yangını daha fazla körüklerler.

Bu yüzden çatı kaplaması yaptıracağınız zaman ilk kriteriniz fiyat değil, kalite olmalıdır. Kısa vadede masraftan kaçmak, uzun vadede çok daha fazla masrafa yol açacaktır.

Çatı Kaplama Hizmetlerinde Kullanılan Malzeme İsimleri

Çatı kaplama hizmetlerinde kullanılan malzemeler;

  • Galvaniz sinüs oluklu sac çatı kaplama levhası,
  • Galvaniz trapez oluklu sac çatı kaplama levhası,
  • Boyalı sac çatı paneli çatı kaplama levhası,
  • Boyalı sac trapez çatı kaplama levhası,
  • Onduline HR çatı kaplama levhası,
  • İsoline kiremit altı çatı kaplama levhası,
  • Rufoline kiremit altı çatı kaplama levhası,
  • Onduvilla çatı kaplama levhası,
  • Shingle çatı kaplama levhası.

Blog

Çatı Kaplama Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir